Home Események XVI. Vaskó Katalin Rajzverseny

XVI. Vaskó Katalin Rajzverseny

A Gárdonyi Géza Tagiskola XVI. alkalommal hirdette meg 2019.november 20-án Vaskó Katalin Regionális Rajzversenyét a tagiskolák és a környékbeli falvak számára.

Az iskolánk egykori pedagógusára Vaskó Katalinra emlékeztünk meg.

A Pollack Mihály Általános Iskola tagiskoláin kívül részt vett a Szent Péter Görög katolikus  Általános Iskola és az Izsó Miklós Általános Iskola.

60 tanuló adta be nevezését.

Idén először rendeztük meg a versenyt úgy, hogy külön értékelésben részesültek tagozatos gyerekek és a tanterv szerint haladók.

Az illusztráció kategóriában az alsó tagozatban a Grimm fivérek: A brémai muzsikusok, illetve a felső tagozatban az Élet a madáretetőn volt a téma. A felsősök választhattak a csendélet és az illusztráció között.

Szép, igényes alkotások születtek.

Köszönjük a résztvevő gyerekek és az őket felkészítő pedagógusok munkáját.

Meghívott szakértő zsűri döntött az elkészült alkotások közül.

Zsűri tagok: Bulláné Farkas Beáta, Dobos Norbert , Orbán Mária , Kovácsné Strobán Boglárka és Öchlsläger Kitti.

A verseny zárásaként tárgyjutalommal, oklevéllel, emléklappal jutalmaztuk tanulóinkat.

dátum

dec 20 2019