Zemplén csodái

2024 április 13-án indultunk útnak, hogy felfedezzük Zemplén csodáit. (42 diák, 3 szülő és 5 pedagógus) Első állomásként a sárospataki vár Vörös tornyában ismerkedtünk az épület történelmével, felépítésével. Az ágyúöntő műhelyben videó, makettek, életnagyságú bábok szemléltették a középkori és kora-újkori technikát. Ezután a történelmi játszótéren tartottunk pihenőt, ahol diákjaink kiselőadásokkal és dramatikus játékkal mutatták be Szent Erzsébet legendáit. Ezt követte a „Rákócziak dicső kora” című kiállítás, majd pár perces séta után a Szeplőtelen Fogantatás bazilika gótikus épületébe léphettünk be, ahol Szent Erzsébet ereklyéit is őrzik. Autóbuszra szálltunk és a Sárospataktól körülbelül fél órányira található Tarcal következett, ahol egy meredek lejtőt és jónéhány lépcsőfokot legyőzve az Áldó Krisztus szoborhoz gyalogoltunk fel. Innen megcsodáltuk a vidék szőlőültetvényeit és a közelben lévő bányatavat is, majd élményekkel gazdagodva indultunk haza.

A kirándulás képei az alábbi linken tekinthető meg!