Pollackos sikerek Győrben!

Az Országos Diákolimpia keretén belül Ritmikus Sportgimnasztika Országos Döntő kezdődött péntek reggel Győrben.

A verseny célja: – A ritmikus gimnasztika megismertetése és népszerűsítése az általános és középiskolák tanulói és pedagógusai körében.

– A diákok fizikai aktivitásra, rendszeres testmozgásra ösztönzése, az egészségfejlesztő testmozgás és az egészséges életmód népszerűsítése.

– Az utánpótlás bázisának szélesítése a legügyesebb tanulók bevonásával.

A versenyt két éve a koronavírus miatt nem tudták megtartani, idén azonban 600 nevezés érkezett, a 7-17 éves lányok pedig 3 napon át mérik össze tudásukat versenysport első, másod- és harmadosztály kategóriákban.

Iskolánk képviseletében csoportos gimnasztikában, az I. korcsoportban I. helyezést, a III. korcsoportban szintén I. helyezést értek el diákjaink!

I.korcsoport 1. hely: Antal Gréta (Ádám J.T), Dobi Adél, Kurcsik Hanna, Pap Zoé ( Árpád F. T)
    III.korcsoport 1. hely: Dobi Mira, Fodor Kamilla (Árpád F.T.), Hoffmann Hanna (Pollack M), Knittel Lara (Dózsa), Tóth Panna Boglárka (Ádám J.T) Valamennyien a Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola tanulói.

Testnevelő-edző: Mészáros Judit Szeretettel gratulálunk és további szép sikereket kívánunk számukra!