Zene Világnapja a Kazinczyban – 2022.09.30. II.

Yehudi Menuhin amerikai hegedűművész és karmester kezdeményezésére 1975 óta minden október 1-jén a Zene világnapját ünnepeljük.

Így tett 2022. szeptember 30-án (pénteken) a Kazinczy Ferenc Tagiskola is. Rendhagyó módon ünnepeltük e jeles alkalmat.

Reggel 8 órára egy közös éneklésre hívtuk az iskola tanulóit, az alsósokat az aulába, a felsősöket az emeletre.

Gregóckiné Czövek Ibolya tagintézmény-vezető helyettes asszony és tanítványa, Kocsis Dóra 5. b osztályos tanuló vezetésével tanúi lehettünk ünnepségünk legmeghatóbb pillanatának, amikor egyszerre több, mint 400 gyermek kezdte el énekelni az „Érik a szőlő…” kezdetű népdalt 4 versszakkal.

Ezután a csoda után a nap is a hagyományos hétköznapoktól eltérően folytatódott. Az órák kezdetét a csengő-, a végét pedig egy-egy dal iskolarádión keresztül bejátszása jelezte.

Az alábbi dalok csendültek fel az iskolarádióban a szünetek kezdetén:

8:45 – Vivaldi: Ősz (komolyzene)

9:45 – Érik a szőlő… (népdal)

10:45 – Reptér (retro)

11:45 James Hype: Ferrari (külföldi modern)

12:45 – Valmar: Úristen ki ez a lány (magyar modern)

Az első és a második szünetben, a kívánságládába bedobott kérések alapján, karaokéra nyílt lehetőség az aulában. Tanulóink fergeteges buli hangulatot varázsoltak az aulába mindkét szünetben.

Nagyon szépen köszönjük Gregóckiné Czövek Ibolyának a Zene világnapja ünnepségünk szervezését.

A Zene Világnapja ünnepségünkről készült további képeket iskolánk Facebook oldalán tekinthetik meg.