Robotika az 1.b-ben

A Bee-Bot padlórobot, olyan programozható eszköz, amely kiválóan alkalmas a kisdiákok komplex kompetenciafejlesztésére.

Az 1.b osztályban matematika órákon használják a gyermekek. Gregóckiné Czövek Ibolya tanító nénijük saját maga által tervezett és kivitelezett pályákat alkalmaz, melyek mindig az adott tananyaghoz igazodnak.

A diákok 4-5 fős csoportokban tudnak dolgozni, ahol a közös tevékenykedés révén fejlődik az anyanyelvi-, szociális-, matematikai-, és digitális kompetenciájuk.

A fejlesztési célok 1-1 tanóra alkalmával: a problémamegoldó, logikus-algoritmikus gondolkodás, a kreativitás fejlesztése.

A gyermekek aktív, cselekvő (de mégis játékos) módon vesznek részt az új ismeretek elsajátításában, épít a tanulók előzetes tudására, lehetőséget ad a tévedések javítására is. A robotméhecskéket mindig a meghatározott matematikai feladathoz igazítva programozzák be.

Igazi élmény a Bee-Bot méhecskéinkkel (akiknek nevet is adtak az 1.b osztályosok: Zümi, Zizi, Maja, Mézi, Fullánk, Csíkos, Darázska) a matematika!

A LEGO robot tematikus matematikaórán készült további képeket, iskolánk Facebook oldalán tekinthetik meg.