Kazinczy Ferenc Tagiskola köznevelési típusú sportiskola bemutatása

Bemutatkozás
    Kazincbarcika kertvárosi övezetében található a Kazinczy Ferenc Tagiskola. Az intézmény 1982-ben történt kapunyitásától kiemelt figyelmet fordít a testnevelés oktatására. 2007-től köznevelési típusú sportiskola és módszertani központként funkcionál. Az itt folyó színvonalas munkát a Sportiskolák Országos Szövetsége koordinálja, jelentős mértékben támogatja és felügyeli.

Az iskola együttműködési megállapodást kötött az alábbi szervezetekkel:
    Magyar Labdarúgó Szövetség KBSC FC, Sajóvölgye Focisuli
    Magyar Atlétikai Szövetség                     KVSE atlétikai szakosztály
    Magyar Röplabda Szövetség                    Vegyész Röplabda Club
    Magyar Tenisz Szövetség                        Kazincbarcikai Tenisz Club

Az intézmény sportszakmai konferenciák rendezésével biztosítja a módszertani fejlődés lehetőségét.

Miért válasszam a Kazinczy Sportiskolát?
    – kiváló létesítmény feltételek
            szabadtéri atlétika pálya, hatalmas sportudvar
            műfüves labdarúgó pálya
            korszerű, új tornacsarnok
    innoatív sporteszközök

– sportiskolások testnevelés óráit már alsó tagozaton testnevelő tanárok tartják
    – az Emberi Erőforrások Minisztériuma rendszeres anyagi támogatásának köszönhetően
    kiváló a sportszer ellátottság
    – folyamatos edzés- és versenyzési lehetőség biztosítása a tanulók számára az alábbi
    sportágakban:
    atlétika
    labdarúgás
    röplabda
    tenisz
    floorball
    falmászás
    kézilabda

– a sportiskolások testnevelés órákon és edzéseken használatos egyenpólót kapnak
    – az úszásoktatás testnevelés órák keretein belül megoldott
    – a Diákolimpia országos döntőin dobogós helyezéseket elért gyerekek elismerésben részesülnek
    – megyei és országos szinten elismert, eredményes szakmai munka folyik az intézményben
    – sportosztályosok tanrendjében tanulásmódszertan, sportágválasztás és küzdelem – játék tantárgyak szerepelnek + Olimpia ismeret – új sportszakmai módszerek alkalmazásával biztosított az állandó fejlődés (pl. kölyöktlétika, labdarúgó Bozsik Program, VOLLÉ röpisuli)
    a sportiskolai rendszer tagja lehet minden kazincbarcikai és a vonzáskörzetben élő általános iskoláskorú gyermek, aki a fizikai képességfelmérés és sportorvosi vizsgálat alapján alkalmas arra.