Határtalanul – Erdély Kazinczy Ferenc Tagiskola (mesterségek és mezőgazdasági tevékenységek)

Korondon a helyi sóvágó mester vezetett be a sófeldolgozás világába.

Nagyon érdekes volt látni, hogy hogyan kerül az emberek asztalára a legfontosabb ételízesítő, a só.

Később a bazársoron sétálhattak, vásárolhattak tanulóink, ahol a kézműves termékek széles tárháza várt ránk, így a híres székelyföldi gyönyörű díszítőmotívumokkal ékesített agyagból készült népművészeti alkotások, a korondi kerámiák.

Zetelakán egy fafaragó mester tartott bemutatót, ahol a gyerekek is kipróbálhatták a díszítőművészet technikáját.

A harmadik nap délutánját Zetelakán töltöttük egy állatfarmon, ahol etethették, simogathatták az állatokat a gyerekek.

A gazda miután mindenkinek kiadta az etetőanyagot részletesen beszélt a felelős állattartásról, állatgondozásról tanulóinknak.

A gyerekek, és mi is nagyon élveztük az állatok szeretetét, ragaszkodását.

. Később a babusgatást követően minden tanulónak lehetősége volt lovagolni is.

Azt gondolom itt is sok élménnyel gazdagodhattak gyerekeink.