Határtalanul – Erdély Kazinczy Ferenc Tagiskola 2. nap (2024.06.03.)

Reggeli után folytattuk erdélyi utunkat.

Szállásunkat elhagyva rövid idő után megérkeztünk Székelyudvarhelyre, ahol több történelmi emléket és fontos épületet látogattunk meg: többek között a Református Kollégiumot és egy Emlékparkot, ahol Bethlen Gábor, Csaba királyfi, Vass Albert és több jelentős történelmi személy szobrát láthattuk.

Majd a Városházáról és az előtte lévő szökőkútról tudtunk meg hasznos információkat.

Székelyudvarhely után a délelőtt további részét Szejkefürdőn töltöttük, ahol koszorút helyeztünk el a legnagyobb székely, Orbán Balázs sírjánál, ahová 16 székelykapu vezetett fel.

Ezt követően egy kis szórakozás is belefért a napba: a Mini Erdély Parkban vonatozás közben rácsodálkozhattunk Erdély nevezetességeinek makettjeire.

A délutánt Farkaslakán és Korondon töltöttük.

Farkaslakán megkoszorúztuk Tamási Áron sírját, miközben elénekeltük a Székely Himnuszt.

Korondon pedig a helyi sóvágó mester vezetett be a sófeldolgozás világába. Majd a bazársoron vásárolhattak tanulóink.

A napot Zetelakán zártuk, ahol egy fafaragó mester tartott bemutatót.