Érzékenyítő foglalkozás a Kazinczyban – 2022.03.10.

Iskolánk Darnyi Tamás tornatermében 2022. március 10-én (csütörtökön), a Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvány 4 munkatársa, 3 felsős osztály számára tartott érzékenyítő foglalkozást.

A foglalkozásra érkezett 3 kiképzett Labrador kan vakvezető kutya is.

A gyerekek részletes tájékoztatást kaptak a vakvezető kutyákról.

Többek között a kiválasztásukról, a képzésükről, a feladataikról, arról, hogy mire képesek és mi az, amit nem tudnak a kutyák.

Itt fogalmazódtak meg azon gondolatok, hogy mi látók hogyan segíthetünk ilyen esetekben és nekünk mit nem szabad egy vakvezető kutyával megtenni.

Az előadás végén tanulóink megismerkedhettek a Braille-írással, ajándékokat kaptak és ki is próbálhatták egy szemfedővel, hogy milyen érzés egy vakvezető kutyával közlekedni.

A Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítványról részletesebben az alábbi linkre kattintva tudhatnak meg többet:

Az érzékenyítő foglalkozáson készült további képeket, iskolánk Facebook oldalán tekinthetik meg.