Bűnmegelőzési és 112-es segélyhívó előadások a Kazinczyban – 2022.10.17.

2022. október 17-én (hétfőn) iskolánk felső tagozatos tanulói három, számukra rendkívül hasznos és fontos előadást hallgathattak meg az aulában.

Először Jaskó Judit rendőrfőhadnagy tartott előadást.

Iskolarendőrünk felhívta a tanulóink figyelmét, hogy mi számít bűncselekmények és ez milyen következményekkel járhat.

Beszélt arról is, hogy mikor lehet valakit felelősségre vonni és mivel kell szembenézni annak, aki elkövetővé válik.

Felhívta tanulóink figyelmét, hogy merjenek szólni, ha bármi atrocitás éri őket és áldozattá váltak.

Előadásában részletesen kitért az Elf Bar elektromos cigarettákra és azok fejlődő szervezetre gyakorolt rendkívül káros hatásaira is.

Iskolarendőrünk után a miskolci 112-es segélyhívó központ és a Rendőrség munkatársainak, minden részletre kiterjedő két előadását hallgathatták meg tanulóink.

Ebben elhangzott, hogy csak abban az esetben hívjuk a 112-es segélyhívót, ha az indokolt és feltétlenül szükséges.

Ha fel kell hívni, mely egyéb telefonszámokon lehet ezt megtenni és milyen információkat kell közölni az eset bejelentése kapcsán a segélyhívó központ operátorával.

A Rendőrség munkatársa kitért arra is, hogy milyen következményekkel jár az, ha valaki feleslegesen és indokolatlanul hívja fel a 112-es segélyhívót és félrevezeti a hatóságokat.

Tanulóink az előadáson részletesebben is megismerhették a 112-es segélyhívó központ működését, melyet ezúton is nagyon szépen köszönünk!

Soha ne legyen szükség az előadásokon elhangzottakra!

Az előadásokról készült további képeket iskolánk Facebook oldalán tekinthetik meg.

Az előadásról részletesebben az alábbiakban olvashatnak: