1956-os ünnepi műsor és nyakkendőavató a Kazinczyban – 2022.10.21.

Iskolánk aulájában 2022. október 21-én (pénteken) reggel, az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére ünnepi megemlékezést tartottunk, melyet iskolánk felső tagozatos tanulói mutattak be.

A „Bőröndmese” címet viselő táncos-zenés színdarabban egy család életébe nyerhettünk betekintést: milyen hangulatban és hogyan élték meg ők és barátaik az ’56- os forradalom és szabadságharc eseményeit.

A színdarab szereplői:

Bede Zsófia, Deák Dávid, Demeter Dalma, Dócza Dia, Emri Anna Gemma, Finta Lídia, Juhász Anna, Kertész Balázs, Klimon Áron István, Kocsis Dóra Márta, Lőrincz Bence, Lőrincz Kinga Larina, Márton Csaba Áron, Piaszkó Jázmin, Pogonyi Boglárka, Robins Ella, Szabó Alex, Szabó Barbara, Szabó Csenge, Szert Krisztián Szabolcs, Zabari Gréta.

Felkészítő tanáruk: Kistörő Adrienn

Ezúton gratulálunk színvonalas, az ünnephez méltó műsorukhoz! Köszönjük a felemelő élményt mindannyiuknak!

Ezen ünnepi műsor keretében tartottuk meg nyakkendőavatónkat is, ahol a hagyományainkhoz híven az 5. osztályos tanulóink megkapták a nyakkendőket és a sálakat.

Az ünnepi műsorunkról és a nyakkendőavatóról készült további képeket, iskolánk Facebook oldalán tekinthetik meg.