2022. 06.07 – Szinpetri, Aggtelek

    2022. június 7-én ismét kirándulni voltak a Gárdonyis diákok. Ezúttal Aggtelekre és Szinpetribe látogattak el, ahol Varga Béla megépített egy vízzel hajtott papírmalmot, megalkotta a világ legnagyobb könyvét, valamint elkészítette az 565 éves Gutenberg-biblia másolatát. Az udvarban kiállítás volt látható, olyan ritkaságokkal, mint például a kölni dóm tervrajza, amelyből a világon csak kettő maradt fenn könyvalakban (a másik a kölni dómban található) és Luther Márton bibliájának egyik 18. századbeli példánya. Nagyon érdekesnek találták a gyerekek a kiállítást, tetszett nekik a sok érdekesség és ritkaság.

    Szinpetri után Aggtelekre vezetett az utuk, ahol a barlangrendszer látványos elemeit a változatos forma- és színvilágú cseppköveit nézhették meg. Meséltek nekik arról is, hogy keletkezésük hosszú és bonyolult folyamat.

    Nagyon élvezték a gyerekek ezt a napot, sok élménnyel és új ismeretekkel gazdagodtak.

    A kirándulás képei ebben a galériában találhatóak.