Pályaorientációs nap

2023. október 6-án iskolánk 8. évfolyamos tanulói pályaorientációs napon vettek részt.

Három középiskola kapcsolódott be a programba:

1. Ózdi SZC Surányi Endre Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

Tanulóink előadásokon és gyakorlati foglalkozásokon vettek részt, sőt ki is kipróbálhattak sok mindent. Ezáltal megismerték az iskolák képzéskínálatát, ami hasznos lehet a továbbtanulás előtt álló diákoknak. Köszönjük a középiskoláknak, tartalmas volt a délelőtt!

Ugyanezen a napon 7. évfolyamos tanulóink három órán pályaorientációs előadást hallgattak meg az alábbiak szerint:

• általános tájékoztatás a szakképzés jelenlegi rendszeréről, a szakképzési munkaszerződésről, ösztöndíjakról
    • agrárszakmák bemutatása, tájékoztatás az agrárszakképzésről, interaktív foglalkozás
    • egészségügy ágazat bemutatása, pályamodell bemutatása, elsősegély nyújtási ismeretek átadása interaktív formában AMBU Man és oktató defibrillátor segítségével.

Három szervezet biztosította a lehetőséget:

• Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara B-A-Z Vármegyei Területi Szervezet
    • Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara