Kultúra Napja

Iskolánk 2024. 01. 22-én az iskola rádión keresztül emlékezett meg a magyar kultúra napjáról.

Ezen a napon öntötte végső formába Kölcsey Ferenc Himnuszunkat. Ez az imádság örökre biztosította halhatatlanságát. Ennek emlékére 1989 óta január 22-én ünnepeljük a Magyar Kultúra Napját.

A kultúra fogalma nem pusztán a humán műveltségre, olvasottságra, nyelvre, zenére terjed ki. Beletartoznak mindazon értékek, amiket az ember, az emberi társadalom teremtett eddigi léte folyamán. Ez a nap annak tudatosítására alkalmas, hogy az ezeréves örökségből meríthetünk, és van mire büszkének lennünk, hisz ez a nemzet sokat adott Európa és a világ kultúrájának. Ez az örökség tartást ad, ezzel gazdálkodni lehet, valamint segíthet a mai gondok megoldásában is. A műsorban 6. évfolyamos tanulóink előadásában elhangzó szövegek és versek hangsúlyozták magyarság tudatunkat, a magyar nyelv fontosságát, történelmi örökségünk megőrzésében nyújtott szerepét.

Köszönjük diákjainknak a színvonalas előadást!

Róth Zoltánné és Tóth Tiborné