Ismét Kazinczy- díjas a Dózsa György Tagiskolában

A Kazinczy- díj Alapítvány- Péchy Blanka emlékére Kuratóriuma évente meghirdeti a Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” vetélkedőt. A verseny az ifjúság anyanyelvi nevelését, a beszédkultúra javítását szolgálja.

A megyei fordulóból Biriki Vanda, a Dózsa György Tagiskola 8. osztályos tanulója jutott tovább. A regionális döntőt május 14- én Kisújszálláson rendezték meg rendhagyó módon. Az idén ez a verseny is az online térbe költözött. A döntőbe jutott versenyzők videókon keresztül mutatták be a szabadon választott és a kötelező szöveget. Nagyon nagy siker született ezen a napon!

Teljesítménye alapján Biriki Vanda a Kazinczy– jelvény arany fokozatát nyerte el. A tanuló a jutalmat a ballagási ünnepségen ünnepélyes keretek között vette át. Gratulálok tanítványomnak a kiemelkedő eredményhez!

Róth Zoltánné

felkészítő pedagógus