Angol nyelvű szavalóverseny a Dózsában

November 25-én online megyei szintű angol nyelvű szavalóversenyen vettek részt azok a tanítványaink, akik egy héttel korábban a Dózsa György Tagiskola által rendezett tankerületi fordulóról tovább jutottak. Nagyon büszkék vagyunk az 5-6. évfolyamos kategória győztesére: Sepsik András Miklós 5. a osztályos tanulóra, Habina Mátéra a 7-8. évfolyamos kategória a első helyezettjére és Moldván Hédi Ajsára, aki harmadik lett a megyei megmérettetésen. A Dózsás versenyzőket Stubnerné Szabó Tünde készítette fel. A megyei forduló oklevelei még nem érkeztek meg, így a képeken a november 17-i online verseny Dózsás helyezettjei láthatóak. 31 tanuló nevezett a tankerületi fordulóra, az első 3 helyezettet 4 évfolyamon ajándékkönyvvel díjaztuk a tankerület támogatásával. Ötödik és hatodik évfolyamon az első 5-5 tanuló, hetedik és nyolcadik évfolyamon 4 illetve 3 tanuló teljesítményét elismerő oklevéllel jutalmazta a zsűri. A versenyzőket három szempont alapján értékeltük: szövegtudás, kiejtés, előadásmód. A zsűri Söderberg-Pelles Orsolya, Szarka Lászlóné, Radácsiné Tóth Erzsébet, Berentés Andrásné, Baranyi Piroska, Kulcsárné Gyenes Alinka munkáját nagyon köszönjük! Igazán kemény feladat versmondást értékelni, még nehezebb, ha ez idegen nyelven történik, ráadásul online. Szerencsénkre a technika ördöge most pihent és mindkét megmérettetés rendben zajlott, nem zavarta meg semmilyen technikai malőr. Reméljük, hamarosan visszatér az élet a rendes kerékvágásába és jövőre közvetlen közelről láthatjuk versmondóink arcát!

Gratulálunk minden lelkes résztvevőnek, akik mind nyertesek, hiszen gazdagodtak egy angol vers megismerésével!