A MAGYAR KULTÚRA NAPJÁRA EMLÉKEZTÜNK

Kultúra napja

Iskolánk 2023. 01. 20-án emlékezett meg a magyar kultúra napjáról.

8. évfolyamos tanulóink színvonalas előadását az iskola rádión keresztül hallhattuk.

E neves napon így fejezzük ki tiszteletünket és hálánkat azért, hogy van aki élteti, tovább adja, és új csodákkal gazdagítja a magyar kultúrát. Az elhangzó szövegek és versek hangsúlyozták a magyar nyelv fontosságát, kultúránk megőrzésében való szerepét.

Anyanyelvünk legdrágább örökségünk. Ha magyarok akarunk maradni, ragaszkodnunk kell nyelvünk helyességéhez és tisztaságához. Ahhoz, hogy a magyar kultúra gazdag kincsestárából naponta meríteni tudjunk, naponta meg tudjuk élni azokat az élményeket és tanításokat, amelyet Isten igéje, a zene, az irodalom, a néptánc, a népzene, a színház közvetíteni tud számunkra, fontos, hogy legyen magyar iskola és pedagógus, templom és lelkész, színház és színész, tudós, művész, kiváló szakember és művelt ifjú nemzedék.Szívhez szóló gondolatok hangoztak el a 200 éve megszületett Himnuszunkról.

Köszönjük diákjainknak a színvonalas előadást!

Róth Zoltánné és Tóth Tiborné

magyar szakos tanárok