A magyar kultúra napja a Dózsában

Iskolánk 2019. 01. 22-én ünnepi műsorral emlékezett meg a magyar kultúra napjáról.

A kultúra fogalma nem pusztán a humán műveltségre, olvasottságra, nyelvre, zenére terjed ki. Beletartoznak mindazon értékek, amiket az ember, az emberi társadalom teremtett eddigi léte folyamán. Ez a nap annak tudatosítására alkalmas, hogy az ezeréves örökségből meríthetünk, és van mire büszkének lennünk, hisz ez a nemzet sokat adott Európa, a világ kultúrájának. Ez az örökség tartást ad, ezzel gazdálkodni lehet, valamint segíthet a mai gondok megoldásában is. A szülőföld és az anyanyelv legfontosabb kulturális értékeink közé tartozik.

7. évfolyamos tanulóink színvonalas előadásában neves költők szívhez szóló gondolatait hallhattuk. A műsor ünnepélyességét emelte Bulláné Farkas Beáta gitár kísérettel előadott saját szerzeménye, a Kicsi hazám.

Az ünnepi megemlékezés kísérő rendezvénye egy rajzkiállítás, amelyen megtekinthetők a különböző pályázatokon nyertes alkotások.

Köszönjük diákjainknak a színvonalas előadást!

Róth Zoltánné és Tóth Tiborné

magyar szakos tanárok