A magyar kultúra napja a Dózsában

A magyar kultúra napját 1989 óta ünnepeljük meg január 22-én, annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban Csekén ezen a napon fejezte be – „a magyar nép zivataros századaiból” vett példákra épített költeményét – a Himnuszt.
    A megemlékezés alkalmat ad arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk évezredes hagyományainknak, gyökereinknek, nemzeti tudatunk erősítésének, megmutassuk és továbbadjuk a múltunkat idéző tárgyi és szellemi értékeinket.

Iskolánkban 2022. január 20- án iskolarádión keresztül került sor az ünnepi műsorra. A 7. a osztály irodalmat kedvelő tanulói méltó módon emlékeztek meg erről a napról. Az elhangzott versek, összekötő szövegek, zenei betétek kultúránk sokszínűségéről, hagyományainkról, a hazánkhoz való kötődésünkről szóltak. Befejezésül Kölcseyre emlékezve, a magyar nép nemzeti énekét, a Himnuszt hallgatták meg iskolánk tanulói.