„A gondolkodás öröme” DÜRER a DÓZSÁBAN

2022. november 25-én iskolánk első alkalommal volt versenyhelyszíne a XVI. Dürer Matematikaversenynek. A tanulók 5-6. és 7-8. évfolyamon mérhették össze matematikai, logikai tudásukat, fejlesztve ezzel együttműködési, kooperatív, empatikus képességeiket. A verseny szabálya, hogy minden csapatban kellett lennie egy lánynak, s egy alsóbb évfolyamos tanulónak is.

A 3 fős csapatok váltóversenyének helyi fordulóján a következő eredmények születtek:

5-6. évfolyam

1. Kicsi, de erős a …   Gazsó Patrik Martin 6.a., Füvessy Réka, Molnár Balázs 5.a.

1. Okos hármas           Tóth Bence 6.a., Csintalan Kitti, Bodnár Csenge 5.a.

3. Gipsybarbershop     Szojka Júlia 6.a., Bencs Anna, Magyar Bence 5.a.

4. Flash                       Mészáros Noémi, Magyari Márkó 6.a., Pálfalvi Patrik 5.a.

5.Gyors imádók          Müller Tímea Klára 6.a., Vécsei Hanna 5.a., Gubik Noémi 5.b.

6. Villámész                Janka Róbert Dániel 6.a., Lavács Vivien, Ádám Roland 5.a.

7-8. évfolyam

1. Kockasajt                Söderberg Kajsa, Söderberg Ebba, Orbán Péter Márk (Árpád)

2. Kreatív csapatnév   Horváth Réka 8.a., Kéri Attila Márk 8.b., Ónodi Bence 7.b.

3. TúLoKoSaK<3        Bánhegyesi Dorina 8.b., Tábori Róbert 7.b., Deák Levente 7.a.

4. Algoritmus              Kriston Panni 8.a., Bencs Máté 8.b., Herceg Márk 7.b.

5. Sentinels                 Fényes József 8.a., Fekésházy Fanni, Gebei Attila 7.b.

6. Dr. Szöszik             Tiszlavic Bianka, Tóth Brigitta 8.b., Pallagi Fanni 7.b.

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak a szép eredményekhez!

Az összesített pontszámok alapján az 1. helyezett csapatok mindkét kategóriában bejutottak a 2023. januárjában, a Földes Ferenc Gimnáziumban megrendezésre kerülő 2 napos döntőbe.

Sok sikert és jó felkészülést kívánunk!