Miénk a város! Lakóhelyismereti és -történeti verseny (2024)

2024. április 26-án rendezték meg a Mezey István Művészeti Központban a 2024 januárjában induló Lakóhelyismereti és -történeti komplex 4 fordulás levelezős játék döntőjét.

A Miénk a város! című konferencián a csapatokra több fordulós megmérettetés várt: bemutatkozás (2 percben), villámkérdések, város puzzle, cseles és ötletes rejtvények, anagrammák, jövőutazás rajzban (2054: 100 éves a város).

Az Árpád Fejedelem Tagiskola – Árpád fiai csapata (647 ponttal) összesítésben az 1. helyen végzett: Áll Kristóf, Angyal Dávid, Deák Hunor, Kállai Kristóf, Szabó Éva Barbara (valamennyien a 7. a tanulói).

Az Árpád Túróscsuszái csapat a 4. fordulót megnyerte, összesítésben a 3. helyen végzett: Fonó Szilvia, Jaskó Lilla, Majoros Vanessza, Orbán Alexandra, Söderberg Kajsa (valamennyien a 8. a tanulói).

Felkészítő tanárok: Jávori István és Vécsei László.

Gratulálunk!

Köszönet a szervezőknek és a versenyben minket segítő szülőknek!

Fotók: Kolorline (Pálinkó Gábor)