Medve Szabadtéri Matekverseny (2022)

2022. április 12-én a Medve Szabadtéri Matekversenyen vettünk részt.

Iskolánkból 11 csapat, csapatonként három fővel, három korcsoportban mérte össze tudását a régió iskoláiból érkező csapatokkal.

A szervezők szerint erős mezőny volt, hiszen még nem volt annyi bronz-, ezüst- és aranykategóriás trió, mint itt a Miskolci Egyetemen rendezett regionális fordulóban.Több, mint 100 csapat versengett három órán keresztül, friss levegőn, mobiltelefonon lévő térképpel, állomásról állomásra sétálva, azon fáradozva, hogy egyre nehezedő logikai feladatokat oldjanak meg.

A gyerekek élményekkel gazdagon tértek haza, és nem utolsó sorban nagyon szép eredményeket értek el.

A Kismedve kategóriában (7-8. osztály) 2. helyezést ért el:

Csirmaz Levente

Lovas Máté

Söderberg Ebba

A Medvebocs kategóriában (5-6. osztály) 1. helyezést ért el:

Folyami Bálint

Fonó Szilvia Nikolett

Söderberg Kajsa

A Koala kategóriában (3-4. osztály) induló csapataink, bár nem értek el helyezést ezüst- és aranyrangon zárták a versenyt.

Felkészítő tanárok: Pejkó Gabriella és Soltészné Gál Brigitta