Bemutató óra az új okostanteremben (2022. április 8.)

2022. április 8-án először vehették birtokba tanulóink iskolánk új okos tantermét Simon Katalin tanítónő vezetésével. Az okos tanterem kialakítása, az abban használatos okos eszközök (padlórobotok, LEGO-robotok, tabletek, 3D nyomtató, digitális terepasztal) mind azt a célt szolgálja, hogy tanulóink számára hatékonyabbá, élményszerűbbé tegyük az oktatást, rugalmasabbak legyenek a tanítási órák.

Ezen a napon a 2. b osztályos gyerekek mutatták be az érdeklődő pedagógusoknak a robotika témakörében eddig megszerzett tudásukat. Zümivel, a robot méhecskével több feladatot kellett megoldaniuk ahhoz, hogy a tanítási óra végére eljussanak a Varázserdőbe.

A résztvevő gyerekek lelkesen és örömmel kalandoztak a robotjukkal, ezért a csoportok sikeresen vették az akadályokat a feladatok megoldása során, így mindenki sikeresen eljutott a varázslatos rengetegbe.