Újabb matematika sikerek!

ZRÍNYI ILONA MATEMATIKAVERSENY 2024

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny vármegyei fordulójának eredményhirdetésére március 11-én került sor Sajószentpéteren. Évfolyamonként a legeredményesebb 15 tanulót hívták meg a verseny szabályzata szerint, ami már önmagában nagyon szép eredmény, hiszen kategóriánként 100-150 tanuló versenyzett.

Iskolánkból 2 tanuló kapott meghívást erre a jeles eseményre.

Eredményeink:

6. hely: Zöld Marcell 4.a

12. hely: Farkas Ádám 6.a

MEGYEI MATEMATIKAVERSENY 2024

A következő napon, március 12-én egy újabb eredményhirdetésen vettünk részt a Miskolci Herman Ottó Gimnáziumban. Ez a verseny szintén vármegyei szintű, mint ahogy a neve is jelzi. Ellentétben a Zrínyi Ilona matematikaversennyel, itt nem elegendő a feladatok helyes megoldása, a megoldások levezetése is nagyon fontos.

Iskolánkból ezen a versenyen, az évfolyamonként több 100 résztvevőből 7 tanuló ért el rangos eredményt.

Ezek a következők:

2.hely: Zöld Marcell 4.a

4.hely: Nahaj Zalán 5.a

3.hely: Farkas Ádám 6.a

10.hely: Czövek Nilla 6.a

2. hely: Jakab Dominik 7.a

5. hely : Varga Noémi Panna

Gratulálunk minden versenyzőnek!

A díjátadó képei az alábbi albumban tekinthetők meg!