Határtalanul pályázatnak köszönhetően

2023.június 19-22ig iskolánk 7. és 8. osztályos tanulói Erdélyben jártak. Határátkelés után a Körös-parti Párizsnak nevezett Nagyvárad nevezetességeit megtekintve a Királyhágó felé vettük utunkat és beléptünk Tündérországba. Jártunk Csucsán, ikonikus Székelykövek között húzódó Torockón, Marosvásárhelyen, ahol a gyönyörű Kultúrpalota színes üvegablakain híres magyar politikusokat és művészeket csodálhattunk meg, köztük Jókait, Kossuthot, Petőfit, Liszt Ferencet, Kodály Zoltánt. A különleges akusztikájú hangversenytermét kihasználva, „Az év hangja” kitüntető címben részesülő tanulónk, az összetartozás jegyében, elénekelte a Nélkülem c. dalt. Jártunk Segesváron, ahol a csata helyszínét néztük meg, Szejkefödön és Farkaslakán is. Korondon népi mesterségekkel ismerkedhettünk meg és a vásári forgatag részesei lehettünk. A Tordai-hasadék szurdokvölgyében sétáltunk a függőleges sziklafalak mellett, a függőhidakon. Magyarfenes, Székelyszentlászló után Erdély fővárosában, Mátyás szülővárosában, Kolozsváron zártuk kirándulásunkat. A székely vendégszeretetet, megtapasztalva, lélekben feltöltődve, tudással és élményekkel gazdagodva tértünk haza.

Kísérő pedagógusok: Lukácsné Gaál Ágnes, Máté Zsolt, Máthé László, Szarka Lászlóné

A kiránduláson készült további képek ide kattintva tekinthetőek meg!