Határtalanul 2024

A Határtalanul pályázatnak köszönhetően 2024.április 21-24-ig iskolánk 6. és 7. osztályos tanulói Erdélyben jártak.

Határátkelés után Nagyvárad nevezetességeit megtekintve a Királyhágó felé vettük utunkat, majd Mátyás szülővárosába , Kolozsvárra mentünk, végül Nyikómalomfalván a hangulatos szálláson zárult a napunk.

Másnap méhészettel, fazekasággal és taplászattal, mint népi mesterségekkel ismerkedhettünk meg, voltunk Korondon is.

Ellátogattunk a parajdi sóbányába, továbbá megnéztük Segesváron a csata helyszínét.

Farkaslakán, Székelyudvarhelyen, Szejkefürdőn is jártunk.

Utunk utolsó állomása Marosvásárhely volt, ahol a gyönyörű Kultúrpalota színes üvegablakain híres művészek alkotásait csodálhattuk meg.

A székely vendégszeretetet megtapasztalva, lélekben feltöltődve, tudással és élményekkel gazdagodva tértünk haza.

Kísérő pedagógusok: Lukácsné Gaál Ágnes, Bujdosóné Varga Fruzsina, Máthé László, Szűcs János

Az programon készült képek ide kattintva tekinthető meg.