Beiskolázás – Ádám Jenő Tagiskola

Az összes tagiskolánkra vonatkozó általános beiskolázási tájékoztató ezen a linken található.

Az Ádám Jenő Tagiskola akkreditált kiváló tehetségpont és Európai tehetségpont.

Az elmúlt négy évtizedben kiemelkedő eredményeket értek el a zenei művészeti nevelés terén. Már 1. osztálytól emelt szinten folyik az ének-zene oktatása, hangszeres és kórus- muzsikával kiegészítve.

5. évfolyamtól az emelt szintű matematika és emelt óraszámú idegen nyelv oktatása is hangsúlyossá válik.

Emellett a sportban is jeleskednek: kiemelkedő megyei és országos eredményeik vannak (floorball, röplabda, futball, grundbirkózás, torna).

A tagiskola pedagógusainak fontos a hagyományok megőrzése, az egész életen át tartó tanulás készségének és képességének előtérbe helyezése. Fontosnak tartják az iskolai közösségi életük gyermekközpontú megszervezését.

AZ ÁDÁM JENŐ TAGISKOLA ELSŐS TANÍTÓI
    1.A hagyományos szervezésű osztály – BARTÁNÉ PAPP KATALIN és VEREBÉLYI VIOLETTA
    1.B hagyományos szervezésű osztály – LUKÁCSNÉ GAÁL ÁGNES és ÖCHLSLÄGER KITTI

Körzet: Alsóvárosi körút, Attila út, Babits Mihály út, Balassi Bálint út, Bercsényi út, Budai Nagy Antal út, Bocskai tér, Csokonai út, Déryné park, Előharaszt dűlő, Gyulai Pál út, Hadak útja, Kálmán Imre út, Kikelet köz, Kis köz, Kiserőmű lakótelep, Kuruc út, Lórántffy Zs. út, Május 1. út 38-54-ig, Mikszáth út, Muskátli út, Nagy Lajos út, Ózdi út, II. Rákóczi Ferenc út, Rezeda út, Sajó út, Szendrei Júlia út, Tompa Mihály út, Tóth Árpád út, Veres Péter út, Zrínyi Ilona út, Csók István út, Deák Ferenc tér, Kölcsey Ferenc út, MÁV-lakótelep, MÁV őrház, Thököly tér, Vajda János út, Patak út, Iskola út, Vasút út, Vasvári P. tér, Szemere Bertalan tér