Ma 2019. április 26., péntek, Ervin napja van. Holnap Zita napja lesz.

Facebook oldalunk

FTH jelveny

Címlap Hírek Nyílt nap a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban - 2018.10.18.
Nyílt nap a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban - 2018.10.18. PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Administrator   
2018. október 24. szerda, 15:21

Nyílt nap a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban - 2018.10.18.

Nyílt nap a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban - 2018.10.18.

2018. október 18-án (csütörtökön) délelőtt, a Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola nyolcadik osztályos tanulói, a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium által szervezett nyílt napon vettek részt.

A program a Don Bosco Sportközpontban kezdődött a konferenciateremben, ahol a gimnázium igazgatóhelyetteseinek, lelki vezetőjének és a sportközpont igazgatójának tájékoztatóit hallgathattuk meg. A tájékoztatón szó esett a gimnáziumban 2019/2020-as tanévben induló osztályokról, valamint a nyílt nap további programjáról. A sportközpont igazgatója tájékoztatott a központ rendezvényeiről, sportolási és szórakozási lehetőségeiről. Erről részletesebben az alábbi linkre kattintva olvashatnak.

A tájékoztatót követően a gimnázium tanulóinak látványos sportbemutatóit tekinthettük meg a lelátókról, testnevelő tanáraik irányításával. Láthattunk labdajátékokat (kézilabda, röplabda) és lélegzetelállító tornagyakorlatokat (ugrás, talajgyakorlatok, labda, szalag, buzogány) és még egy fitnes gyakorlatsor is színesítette a bemutatót.

Ezután a tanulók egy része a sportközpontban maradt és visszament a konferenciaterembe, ahol az Angol munkaközösség által szervezett interaktív angol nyelvórán vehetett részt. Itt információkat kaphattak, a gimnáziumban is letehető Language Cert angol nyelvvizsgáról. Ezen az órán a gimnázium tanulóinak zenés bemutatóján kívül, a résztvevők meghallgathattak egy beszámolót egy római útról, magnóhallgatási feladatot is megoldhattak és egy interaktív Nagy-Britanniával kapcsolatos online tesztet is kitölthettek.

A tanulók másik csoportja átvonult a gimnáziumba, ahol az előzetes csoportbesorolás alapján különböző tanórákat látogathattak meg, beülhettek pl. német, történelem, vagy orosz órára is. Minden csoport két tanórát látogatott meg.

A nyílt nap végén élményekkel telve tértünk vissza az iskolánkba.

A Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumról részletesebben az alábbi linkre kattintva olvashatnak.

Ezzel párhuzamosan egy másik nyílt nap is zajlott. Az Ózdi Szakképzési Centrum Surányi Endre Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma pályaorientációs napot tartott. Itt az iskola tornatermében tartott ünnepi köszöntőt követően interaktív foglalkozások következtek. A tanulókat szakmacsoportokba sorolták és a tanműhelyekben kipróbálhatták magukat. Az Ózdi Szakképzési Centrum Surányi Endre Szakgimnáziuma, Szakközépsikolája és Kollégiuma honlapján további információkat is szerezhetnek az alábbi linkre kattintva.

44520825 1924521677593357 8564844741676498944 n44381602 1924521914260000 969847136340410368 n

 

Módosítás dátuma: 2018. november 12. hétfő, 13:10
 

boldogiskola
Támogatja a Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.