A középiskolai felvételi eljárásrendje PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Jakab János
2015. november 03. kedd, 17:46

TÁJÉKOZTATÓ  A  SZÜLŐK ÉS A DIÁKOK SZÁMÁRA A KÖZÉPISKOLAI FELVÉTELI ELJÁRÁSRÓL

A középfokú iskolák (a 6 és a 8 évfolyamos gimnáziumokba valamit a 9. évfolyamra történő beiskolázás esetén egyaránt) a felvételi kérelmekről:

• a tanulmányi eredmények alapján, vagy
  • a tanulmányi eredmények és a központi írásbeli vizsga eredményei alapján, vagy
  • a tanulmányi eredmények, a központi írásbeli vizsga és a szóbeli vizsga eredményei alapján dönthetnek.

A felvételi eljárás menete:

• A központi írásbeli vizsgára a tanulóknak 2018. december 7-éig a TANULÓI JELENTKEZÉSI LAP benyújtásával kell jelentkeznie. Ez a jelentkezési lap csak a központi írásbeli vizsgára vonatkozik, nem tévesztendő össze a felvételi eljárásban használatos jelentkezési lappal!
  • A központi írásbeli vizsgák időpontja a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokba, valamint a 9. évfolyamra és az Arany János Tehetséggondozó Programba jelentkezők számára: 2019. január 19-én  10 óra.
  • A pótló írásbeli vizsga időpontja: 2019. január 24-én  14 óra.

Pótló írásbeli vizsgát azok a tanulók írhatnak, akik az előző írásbelin alapos ok miatt nem tudtak részt venni.

Vizsgaismétlésre nincs mód, minden tanuló csak egyszer tehet azonos típusú központi írásbeli vizsgát.

Kérjük, hogy a tanulók a központi írásbeli vizsgára személyazonosításra alkalmas igazolványt – diákigazolványt vagy személyi igazolványt- vigyenek magukkal!

Az írásbeli vizsgát magyar nyelv és matematika tantárgyból egységes feladatlapok alapján, országosan egységes eljárásrend szerint kell megszervezni.

• A központi írásbeli vizsga eredményéről a vizsgát szervező iskola Értékelő lapon tájékoztatja a vizsgázókat 2019. február 7-éig.
  • A szóbeli vizsgára az írásbeli vizsgák lebonyolítása után 2019. február 21 - március 14. között kerül sor.

A középiskolába történő jelentkezéshez a tanuló számára kitöltendő dokumentumok:

• TANULÓI ADATLAP (amit az iskola továbbít a Felvételi Központ felé).
  • JELENTKEZÉSI LAP(OK), amit középiskolánként kell kitölteni, s melyen egy középiskola több tagozata is megjelölhető (az iskola küldi meg a középiskoláknak).

A TANULÓI ADATLAP és a JELENTKEZÉSI LAP elküldésének határideje:

• 2019. február 18.
  • A tanulóknak 2019. március 21-22-én lehetőségük van a megjelölt iskolák sorrendjén módosítani.
  • A felvételről vagy elutasításról szóló értesítést a középfokú iskolák 2019. április 30-ig megküldik a jelentkezőknek és az általános iskoláknak.

Tisztelt Szülők! Kérjük Önöket, hogy az eljárásrendben foglaltakat tartsák be, vegyék igénybe a pályaválasztást segítő fórumokat! Gyermekük pályaválasztásához sok sikert, felelős döntést kíván az iskola valamennyi pedagógusa nevében:

Kazincbarcika, 2018. október 25.

Kondorné Sztojka Ágnes

Módosítás dátuma: 2018. október 25. csütörtök, 14:49