A 2017/18-as tanévben is több ezer gyermek részvételével zajlott az alsó tagozatosoknak meghirdetett négyfordulós Böngész tanulmányi verseny.

Az elsősök olvasásból, matematikából és környezetismeretből mérhették össze tudásukat. A gyerekeknek a tanév során négy feladatlapot kellett megoldani, amelyek az alsósok aktuális tudásához igazított, ugyanakkor elgondolkodtató, pluszkutatást vagy kreativitás igénylő feladatokból álltak. A négy forduló lezárása után Kányási Nándor Keve az 1. osztályosok között matematikából és környezetismeretből is az I. helyen végzett, így jogot szerzett arra, hogy részt vegyen a június 12-ei és 13-ai országos szóbeli döntőn mindkét tantárgyból.

A Gödöllőn megtartott versenyen először egy-egy írásbeli feladatsort kellett megoldani, majd egy szóbeli vetélkedőre került sor. A szervezők tantárgyanként helyezéseket nem, csak egy-egy fődíjat adtak át, de a résztvevők pontszámait részletesen ismertették. Ez alapján Nándor környezetismeretből II., matematikából III. helyezett lett.

A gyerekek jutalma - a szóbeli vizsgaszituáció gyakorlási lehetőségén kívül - oklevél és értékes, könyvekből, tanszerekből álló ajándékcsomag volt.

Oláh Katalin

Gratulálunk!
1994 és 2004 után harmadszor adott otthont Kazincbarcika a Ritmikus Gimnasztika Diákolimpia országos döntőnek. Korábban az Újvárosi Általános Iskola és Kazincbarcikai Városi Sportegyesület rendezésében a polgármester úr segítségével. Akkoriban a Magyar Diáksport Szövetség elnöke és főtitkára is jelen volt. A résztvevő csapatok nagy elismeréssel nyilatkoztak a szervezésről és a rendezésről.

Ebben az évben a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szövetség rendezte meg az eseményt. Köszönjük Viszlai Istvánnak, hogy az MDSZ részéről megtisztelte a versenyt.
Az elmúlt 10 évben intézményünk csak a csoportos gimnasztikai versenyekre nevezett.

Ebben a tanévben 4 csapatunk 5 tagintézményből összeállított csapatokkal vett részt a küzdelmekben és 1 csapat az Ádám Jenő Tagiskola képviseletében. Pénteki napon került sor a csapatok bemutatkozására. A kazincbarcikaiak szereplése aznap be is fejeződött.