A 2017/18-as tanévben is több ezer gyermek részvételével zajlott az alsó tagozatosoknak meghirdetett négyfordulós Böngész tanulmányi verseny.

Az elsősök olvasásból, matematikából és környezetismeretből mérhették össze tudásukat. A gyerekeknek a tanév során négy feladatlapot kellett megoldani, amelyek az alsósok aktuális tudásához igazított, ugyanakkor elgondolkodtató, pluszkutatást vagy kreativitás igénylő feladatokból álltak. A négy forduló lezárása után Kányási Nándor Keve az 1. osztályosok között matematikából és környezetismeretből is az I. helyen végzett, így jogot szerzett arra, hogy részt vegyen a június 12-ei és 13-ai országos szóbeli döntőn mindkét tantárgyból.

A Gödöllőn megtartott versenyen először egy-egy írásbeli feladatsort kellett megoldani, majd egy szóbeli vetélkedőre került sor. A szervezők tantárgyanként helyezéseket nem, csak egy-egy fődíjat adtak át, de a résztvevők pontszámait részletesen ismertették. Ez alapján Nándor környezetismeretből II., matematikából III. helyezett lett.

A gyerekek jutalma - a szóbeli vizsgaszituáció gyakorlási lehetőségén kívül - oklevél és értékes, könyvekből, tanszerekből álló ajándékcsomag volt.

Oláh Katalin

Gratulálunk!
1994 és 2004 után harmadszor adott otthont Kazincbarcika a Ritmikus Gimnasztika Diákolimpia országos döntőnek. Korábban az Újvárosi Általános Iskola és Kazincbarcikai Városi Sportegyesület rendezésében a polgármester úr segítségével. Akkoriban a Magyar Diáksport Szövetség elnöke és főtitkára is jelen volt. A résztvevő csapatok nagy elismeréssel nyilatkoztak a szervezésről és a rendezésről.

Ebben az évben a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szövetség rendezte meg az eseményt. Köszönjük Viszlai Istvánnak, hogy az MDSZ részéről megtisztelte a versenyt.
Az elmúlt 10 évben intézményünk csak a csoportos gimnasztikai versenyekre nevezett.

Ebben a tanévben 4 csapatunk 5 tagintézményből összeállított csapatokkal vett részt a küzdelmekben és 1 csapat az Ádám Jenő Tagiskola képviseletében. Pénteki napon került sor a csapatok bemutatkozására. A kazincbarcikaiak szereplése aznap be is fejeződött.

Kazincbarcikai vonatkozású eredmények:

Felkészítő

Mészáros Judit

testnevelő

Az Ádám Jenő Tagiskola tanulóinak felkészítője Lukácsné Gaál Ágnes.

Szeretném megköszönni a magam és tanítványaim nevében a Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola tanulóinak, pedagógusainak és dolgozóinak, hogy a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szövetség által rendezett Diákolimpia országos döntőn szurkoltak csoportos gimnasztika csapatainknak!

Felemelő érzés volt hazai környezetben, szuper hangulatban versenyezni! Biztos vagyok benne, hogy mindez hozzájárult a sikeres szereplésünkhöz. Köszönjük, hogy részt vehettünk a regionális és országos döntőn.

Versenyzőinkre nagyon büszke vagyok, örülök, hogy ilyen jól sikerültek gyakorlataik és 3 arany, 1 ezüst éremmel zártuk a tavaszi verseny időszakot!!!

Ezúton szeretném megköszönni a szülők támogatását, segítségét is!

Mindenkinek kellemes nyarat kívánok!

Mészáros Judit
***

2018. május 31-én, a Szuhakállói Gárdonyi Géza Tagiskola „A haza minden előtt” címmel történelmi versenyt rendezett harmadik, negyedik osztályos tanulóknak.

Az iskolánkat képviselő csapat második helyezést ért el!

A csapat tagjai: Orbán Péter Márk 3. a, Söderberg Ebba 3. a, Kerekes Zétény 4. b, Kiss Renáta 4. b.

Felkészítő pedagógusok: Demeter Gézáné és Szűcsné Bukovszky Julianna.

Fényképek: Szűcsné Bukovszky Julianna

2018. május 30-án a  Kihívás napján megrendezett Kolor Game sportvetélkedőn iskolánkat a 8. b és a 4. b osztályos tanulók, valamint segítő szülők képviselték.

A kemény küzdelemben, mindenki lelkesen, egymást segítve, buzdítva vett részt.

Élményekkel gazdagodva zárták ezt a szép napot.

További képek: ITT

8. b: 396 kg

ÖSSZESEN: 8717 kg

Iskola ÖSSZESEN: 17. 516 kg

Minden gyereknek, szülőnek, hozzátartozónak, osztályfőnöknek, kollégának köszönjük a munkáját, segítségét!                                                                                                            DÖK

Papírgyűjtés

319 kg

Diákönkormányzat

Fényképek: ITT

A fotókat Berentés Andrásné tanárnő készítette.

Szeptember 2018
H K Sze Cs P Szo V